Новини
06.03.2017

"Турбоатом" збільшив потужність турбіни Южно-Української АЕС

У лютому модернізований ПАТ "Турбоатом" енергоблок № 2 Южно-Української АЕС (ДП "НАЕК "Енергоатом") вперше виведений на рівень електричної потужністю 1050 МВт.

ПАТ "Турбоатом"згідно з угодою, укладеною в 2015 році, спроектувало і виготовило для Южно-Української АЕС конденсатор блочно-модульного виконання з трубною системою з нержавіючої сталі для заміни конденсатора з трубною системою з мідно-нікелевого сплаву турбіни К-1000-60/1500 потужністю 1000 МВт.

Конденсатор складається з двох рядів А і Б, до складу кожного з них входить три корпуси. У кожному корпусі по 8 модулів (всього 48 модулів).

Відвантаження обладнання завершилося влітку 2016 року. Корпуси конденсатора ряду "Б" були встановлені на станції в 2015 році, в лютому 2017 року завершився монтаж корпусів ряду "А".

Заміна обладнання дозволила турбоагрегату працювати на номінальній потужності при змінах температури охолоджуючої води і дала приріст потужності.

Южно-Український енергетичний комплекс розташований на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська АЕС (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати сумарною потужністю 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочої потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга - гідроагрегат № 3).

Повернутися назад